27 czerwca 2022r rozpocznie się na terenie Gminy Kolno mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz ZSEiE (Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny) z nieruchomości zamieszkałych.

Aby rzeczy zostały zabrane właściciele nieruchomości proszeni są o kontakt z Urzędem Gminy Kolno w celu zgłoszenia swojej nieruchomości do akcji: tel. 89 716 32 26. Nieruchomość należy zgłosić najpóźniej dzień przed terminem planowanej zbiórki.

Podczas mobilnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz ZSEiE można wystawić następujące przedmioty:


Odpady wielkogabarytowe – odpady z gospodarstw domowych o dużych lub nietypowych rozmiarach, takie jak: meble bez elementów szklanych (szafy, szafki, stoły, krzesła, sofy, komody, tapczany, wersalki, fotele, pufy), opony od samochodów osobowych (limit 4 sztuki na posesję), meble ogrodowe, dywany, wykładziny, wózki dziecięce, łóżeczka, przewijaki, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów, suszarka na pranie, deska do prasowania, basen ogrodowy, itp.

Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny (ZSEiE) – urządzenia zasilane prądem lub bateriami, takie jak: pralki, lodówki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, kuchnie elektryczne, komputery, telewizory, monitory, radia, odtwarzacze, żelazka, roboty kuchenne, wiertarki, telefony, telefony komórkowe i inne podobne sprzęty.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane
i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe.

Odpady należy wystawić przed posesję w dniu odbioru do godziny 6:00.

Harmonogram odbioru gabarytów - pierwsza zbiórka.