Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie wspólnie z Wójtem Gminy Kolno prosi mieszkańców Gminy Kolno o włączenie się do zbiórki artykułów spożywczych z których będą przygotowane posiłki świąteczne dla osób samotnych, będących w trudnej sytuacji. Artykuły spożywcze proszę dostarczać do Ośrodka Pomocy w godzinach 8.00- 15.00. do dnia 26.03.2021.

Informacje dotyczące akcji

Organizatorem Świąt dla Samotnych jest Warmińsko – Mazurska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w partnerstwie z Fundacją Wolne Miejsce. Wsparcie będzie prowadzone w całym województwie. Akcja odbędzie się w terminie 02.04.2012 r. do 04.04.2021 r.

Harmonogram pracy:

02.04.2021 r. - przygotowanie potraw przez młodzież i wychowawców OHP, oraz wolontariuszy Fundacji Wolne Miejsce (każdy na kuchni powinien mieć książeczkę „sanepidowską”).

03.04.2021 r. – przygotowanie potraw oraz po zakończeniu potraw rozwiezienie ich samochodem chłodnią po poszczególnych oddziałach. 

04.04.2021 r. - rozwożenie paczek potrzebującym przez wolontariuszy.

W paczce znajdować się będzie sałatka warzywna, żurek, ciasto, wkład do żurku (jaja oraz biała kiełbasa), ręcznie robiona kartka świąteczna.

Poszczególne oddziały (gminy, miasta) angażując się w akcję powinny ze swojej strony:

1.       Zorganizować zbiórkę żywności na podstawie listy poniżej.

2.       Stworzyć listę potrzebujących, do których zostaną dostarczone paczki.

3.      W miarę możliwości zaprosić do współpracy samorządowców, sołtysów środowiska pozarządowe.

4.       Zaprosić do współpracy zaprzyjaźnionych sponsorów.

tabela