Sportowa rywalizacja, wspaniała atmosfera, niegasnący entuzjazm oraz strażacki doping to wszystko towarzyszyło Gminno–Miejskim Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się 29 czerwca 2024 r. w Parku Miejskim w  Jezioranach.

W rywalizacji brały udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jeziorany oraz gościnnie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Kolno. Dla startujących drużyn przygotowano kilka konkurencji, między innymi: sztafetę pożarniczą z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Rozgrywki podzielono na kilka kategorii wiekowych. W  konkurencjach brały udział zarówno drużyny męskie, jak i  kobiece. Swoje siły sprawdziła również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lutr oraz emerytowani strażacy. Podczas wydarzenia druhowie przeprowadzili „chrzest strażacki” Mariuszowi Wronie – Wójtowi Gminy Kolno oraz Łukaszowi Szparze – Burmistrzowi Jezioran.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Zawodów Sportowo - Pożarniczych. Nagrody w  imieniu samorządu Gminy Jeziorany wręczali Burmistrz Jezioran Łukasz Szpara, Zastępca Burmistrza Katarzyna Nowakowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Jezioranach – Jacek Ciborski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – dh Henryk Goździcki oraz Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – dh Mariusz Szutkowski. Nagrody w imieniu Gminy Kolno wręczał Mariusz Wrona – Wójt Gminy Kolno. Podium naszej gminy uplasowało się w następujący sposób:

I miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Lutrach

II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Kolnie

III miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Kruzach.

Zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania bojowego i kondycyjnego oraz integracji i zaangażowania strażaków z  poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Sportowe zmagania w napięciu obserwowała licznie przybyła publiczność, która owacyjnie dopingowała drużyny. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy udziału, pomyślnych startów, zdobytych miejsc oraz dobrej zabawy, w której dzięki Wam wszyscy mogliśmy uczestniczyć.

 

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/3161-zawody-strazackie#sigProId40718593fa