Dzień 3 stycznia 2024 r. przejdzie do historii jako jedna z ważniejszych dat w dziejach Gminy Kolno. W tym dniu odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie. Druhowie otrzymali wóz bojowy dotychczas będący w dyspozycji Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Biskupcu – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 na podwoziu Scania - rok produkcji 2010.

Przekazanie pojazdu strażackiego to niezwykle istotne wydarzenie dla każdej jednostki straży pożarnej. Natomiast poświęcenie to akt, który ma na celu uświęcenie nowego pojazdu i zapewnienie ochrony dla tych, którzy będą z niego korzystać. Takie wydarzenia są bardzo ważne dla lokalnej społeczności, ponieważ pokazują, że strażacy są gotowi na każde wyzwanie i mają nowoczesne narzędzia, które pomagają im w codziennej pracy.

W tej niezwykłej chwili symbolizującej wspólną troskę o bezpieczeństwo naszej społeczności, druhom towarzyszyli przedstawiciele samorządu gminnego na czele z Piotrem Szulcem Wójtem Gminy Kolno oraz Krystyną Krasuską Przewodniczącą Rady Gminy Kolno.

Obecni byli również:

-        Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Ostrowski,

-        Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie bryg. Łukasz Jasiński

-        Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu st. bryg. Jarosław Gryciuk,

-        Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Sergiusz Dłuski

-        Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP i jednocześnie Starosta Olsztyński Pan Andrzej Abako,

-        ksiądz proboszcz Józef Bach,

funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, członkowie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Kolno oraz lokalne społeczeństwo.

Uczestnicy wydarzenia złożyli serdeczne gratulacje i życzenia, aby nowy pojazd zawsze służył przyjmującej jednostce w każdej sytuacji i pomógł w skutecznym gaszeniu pożarów oraz ratowaniu ludzi.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/3033-powitanie-wozu-bojowego-w-osp-kolno#sigProId2a35ef52e6
Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/3033-powitanie-wozu-bojowego-w-osp-kolno#sigProId672dc4a720