Szanowni Mieszkańcy Gminy Kolno !

 

Nastała jesień, a wraz z nią szybko zapada zmrok, występują mgły i opady atmosferyczne, które sprawiają, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - piesi i  rowerzyści - są słabo widoczni. Pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. W przeciwnym razie, osobie poruszającej się po  drodze bez elementów odblaskowych grozi kara w postaci np. grzywny.

 

Dlatego apelujemy by ZAWSZE mieć przy sobie odblask umieszczony w widocznym miejscu. Odblask sprawia, że kierowca może nas zobaczyć nawet z odległości przekraczającej 100 metrów, przez co ma większą możliwość reakcji na to co dzieje się na drodze.

 

Przypominany, również rowerzystom by dla własnego bezpieczeństwa nie poprzestawali tylko na wymaganym oświetleniu roweru ale dodatkowo zawsze mieli na sobie kamizelkę odblaskową.

 

           Pamiętajcie, wypadek drogowy to tragedia dwóch światów, dwóch rodzin. Pieszego i  kierowcy.

Serdecznie zapraszamy do Nas, wszystkich mieszkańców oraz osoby czasowe przebywające na obszarze naszej gminy, którzy jeszcze nie posiadają kamizelki odblaskowej, opaski czy zawieszki. Bardzo chętnie je Wam podarujemy.