Dożynki 2023

W dniu 2 września 2023r. odbyło się w Kolnie „Święto Plonów-Tradycja –Kultura i Smak”. Tego dnia w uroczysty sposób chcieliśmy podziękować Bogu i Rolnikom z naszej Gminy za tegoroczne żniwa, za ich wysiłek i trud. To dzięki codziennej, ciężkiej pracy Rolników można zapełnić spichlerze ziarnem, z którego będziemy potem jedli chleb. Oby tego chleba nigdy i nikomu nie zabrakło! Nie odbyłoby się to święto gdyby nie pomoc finansowa Powiatu Olsztyńskiego i KOWRu i wielu firm oraz osób prywatnych Wszystkim serdecznie dziękujemy. Podziękowania składamy ks. Proboszczowi J.Bach za odprawienie Mszy św. W intencji Rolników, OSP Kolno i Osp Kruzy za asystę Pocztów Sztandarowych. Podziękowania kierujemy do Starostów Dożynkowych - Pana Sebastiana Śniadowskiego i Pani Agnieszki Gawron. Dziękujemy znamienitym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: P.Senator Lidia Staroń, P.Poseł. Iwona Arent, P. Starosta Olsztyński Andrzej Abako, P.Bernard Tomaszewski Kierownik Sekcji Zamiejscowej w Bartoszycach KOWR, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Szczytnie oddział w Biskupcu P. Norbert Zaremba, Burmistrz miasta Biskupiec P.Kamil Kozłowski,   Wójt Gminy Jonkowo P. Wojciech Giecko. Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS Kętrzyn P. Henryk Żuchowski oraz Kierownik placówki terenowej w Kętrzynie P. Kazimierz Kuriata, którzy przekazali strażakom ochotnikom z OSP Kruzy torbę przedmedyczną. Za obecność również dziękujemy Radnym Gminy Kolno wraz z P. Przewodniczącą Krystyną Krasuską.

Przede wszystkim zaś za obecność dziękujemy wszystkim Rolnikom i sołtysom z naszej Gminy.

Podczas wspólnego biesiadowania mogliśmy popróbować pysznego jadła przygotowanego przez stoiska: Sołectwa Samławki, Kolno, KGW Bęsia, Szkoły Podstawowej w Kolnie, Przedszkola samorządowego, PSKOE-W w Kruzach, Miejsce Mocy z Kabin, oraz strażackiej grochówki przygotowanej przez OSP Kolno.

Podczas Dożynek rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

I miejsce zajęło sołectwo Kabiny

II miejsce zajęło sołectwo Kruzy

III miejsce zajęło sołectwo Wysoka Dąbrowa

Sołectwo Kabiny zaprezentuje swój wieniec podczas Dożynek wojewódzkich w Olsztynku.

W konkursie na najsmaczniejszy chleb na podium znaleźli się:

I miejsce- Ewa Klamczyńska

II miejsce-Miejsce Mocy

III miejsce- sołectwo Kominki

Najlepszy smalec przygotowali i zajeli:

I miejsce-sołectwo Samławki

II miejsce- PSKOE-W Kruzy

III miejsce- KGW Bęsia

Najpyszniejsze ciasto drożdżowe zostało upieczone przez:

I miejsce- KGW Bęsia

II miejsce sołectwo Samławki

III miejsce- Miejsce Mocy

Na dożynkowej scenie swoje utwory zaprezentował: Zespół Dziecięcy ,,Nutki" oraz Studio Piosenki działające przy CKB w Dobrym Mieście, uczennica SP nr 3 w Biskupcu, Studio wokalne przy MOK w Reszlu, oraz grupa pod nazwą Kwiaty Jesieni z Reszla.

Główną atrakcją tegorocznych dożynek był występ Kabaretu Kabaret Koń Polski. Wiele emocji zapewnił zgromadzonym występ Pracownia Tańca i Ognia TRANSFUZJA z Biskupca. Gwiazdą wieczornego koncertu był zespół Radiomaszyna. A na koniec była zabawa taneczna z DJ. TICO.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/2963-dozynki-2023#sigProId93e5744a54
Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/2963-dozynki-2023#sigProId5553580c71