13 maja 2023 roku na wzgórzu pomnikowym na Polach Grunwaldzkich odbyło się Wojewódzkie Święto Rycerzy Świętego Floriana – „Dzień Strażaka pod Grunwaldem - 2023". Miejsce spotkania, nawiązuje do miejsca chwały polskich rycerzy.

W przebiegu uroczystości odprawiona została msza polowa celebrowana przez Biskupa Archidiecezji Warmińskiej. Następnie miał miejsce uroczysty apel oraz wspólne grunwaldzkie zdjęcie.

Dzień Strażaka jest świętem wszystkich strażaków – ochotników i zawodowych, dlatego też we wspólnym świętowaniu udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, leśnicy, harcerze, przedstawiciele służb mundurowych, rycerze.

Gminę Kolno w obchodach reprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna z Kruz oraz Kolna.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/2873-rycerze-swietego-floriana#sigProIdbb20d1b011