Wielkanoc to czas radości, ale niestety nie dla wszystkich. Dlatego też grupa harcerzy z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach postanowili przy współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie przeprowadzić zbiórkę żywności dla potrzebujących.

Dwudniowa akcja 24.03-25.03.2023 r. odbyła się w sklepach Lewiatan w Kolnie oraz Groszek w Lutrach i przyniosła zaskakująco dobry rezultat. W ciągu tych dni udało się zebrać ponad 140 kg produktów spożywczych oraz artykułów pierwszej potrzeby. Zaangażowanie harcerzy spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony klientów sklepów, którzy chętnie wrzucali do koszyków produkty na rzecz potrzebujących. Wśród zebranych artykułów znalazły się między innymi: mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy, olej, słodycze.

Podjęta inicjatywa przez młodzież Ośrodka to piękny przykład tego, jak z niewielkim wysiłkiem można pomóc innym.

Początek formularza