W dniu 8 listopada 2022 roku w Biskupieckim Domu Kultury odbyło się uroczyste przekazanie promes na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu olsztyńskiego oraz jednej z powiatu bartoszyckiego.

Łączna kwota przeznaczona na  dofinansowanie wszystkich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu olsztyńskiego w ramach dotacji celowych z budżetu państwa wynosi 113 tysięcy złotych. Każda z jednostek Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Kolno otrzymała promesę na kwotę 3100 zł.

Otrzymane fundusze posłużą do rozwoju drużyn strażackich młodzików. Zakupią oni umundurowanie i wyposażenie osobiste, a także sprzęt teleinformatyczny niezbędny w  procesie szkolenia młodych ratowników. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze stanowią część składową jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z  terenu gminy. Należą do nich dziewczynki i chłopcy do  lat 18.

Dotację odebrali:

  1. Opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Lutry druh Henryk Chodań w asyście młodych druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Hanny Chodań i Sebastiana Milewicza,
  2. Opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Kruzy druh Krzysztof Borczak w asyście młodych druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Adama Kajetaniaka oraz Dawida Drozdowskiego,
  3. Opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Kolno druh Grzegorz Dalkowski w asyście młodych druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Norberta i Bartosza Dalkowskich.

Służba w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych to ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności, a dla młodzieży możliwość zdobycia umiejętności i doświadczenia. Opiekunom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych życzymy dalszej wytrwałości, bowiem wychowanie w  duchu pomagania innym jest bardzo trudne oraz pomyślności w życiu zawodowym i  osobistym, zaś młodym druhom dalszego zapału do działania w strażackich szeregach.

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/2701-uroczyste-przekazanie-promes#sigProId95346237cf