W dniach 10-11 listopada br. w Kolnie odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. 10 listopada odbyła się akademia słowno-muzyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. W Gminnym Ośrodku Kultury w Kolnie, odbiorcami widowiska byli uczniowie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Kolnie. 11 listopada zaś przedstawiciele władz samorządowych, władz kościelnych, delegacje stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy sołectw gminy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej podczas, której uczniowie Szkoły Podstawowej w Kolnie przedstawili montaż słowno – muzyczny związany z upamiętnieniem 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie wszyscy przemaszerowali pod krzyż ,,Pojednania i Nadziei” w Kolnie, gdzie zostały złożone kwiaty przez Proboszcza Parafii w Kolnie ks. Józefa Bacha, Wójta Gminy Kolno Piotra Szulca oraz Przewodniczącą Rady Gminy Kolno Krystynę Krasuską, jak również delegację Harcerzy Nieprzetartego Szlaku z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno – Wychowawczego w Kruzach. Na zakończenie odśpiewano hymn państwowy.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/2700-narodowe-swieto-niepodleglosci-3#sigProIdadba05e5d9