17 września 2022r. po raz ósmy mogliśmy uczestniczyć w uroczystym Święcie Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysokiej Dąbrowie. Jesteśmy wdzięczni pielgrzymom za ich poświęcenie w trakcie trudu drogi pielgrzymkowej do Wysokiej Dąbrowy a także uczestniczącym we Mszy Świętej. Jesteśmy dumni z możliwości organizowania tak ważnego dla naszej wsi a także Gminy Kolno święta. Tradycja jest nieodłącznym elementem polskiej kultury. W niej wzrastają kolejne pokolenia, dlatego zaszczytem jest możliwość brania udziału w tworzeniu tak wyjątkowej uroczystości i zapisywaniu jej na kartach historii Naszej Parafii i Gminy.

Dziękujemy profesorowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Wydziału Teologii w Olsztynie ks. dr hab. Markowi Jodkowskiemu za poprowadzenie pielgrzymki pieszej, liturgii oraz wygłoszone Słowo Boże.

Ogromne podziękowania kierujemy także do Proboszcza ks. Jana Sztygiel za posługę duszpasterską w trakcie ceremonii, za oddanie i zaangażowanie w życie naszej małej społeczności.

Dziękujemy Pani Przewodniczącej Rady Gminy Kolno Pani Krystynie Krasuskiej za udział i reprezentowanie władz szczebla Gminnego.

Szczególne podziękowania składamy także: Beacie, Malwinie, Kamili, Agnieszce, Danucie, Andżelice, Krystynie, Ewelinie, Dorocie, Ewie, Krzysztofowi, Sławomirowi za przygotowanie ciast, obiadu, dekorację i posprzątanie sołectwa.

Sołtys i Rada Sołecka Wysokiej Dąbrowy