10 czerwca 2022 r. na plaży ,,Słoneczny Brzeg” w Rukławkach, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid - 19 dzieci z Szkoły Podstawowej w Kolnie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lutrach uczestniczyły w festynie edukacyjno – prewencyjnym pod nazwą ,,Bezpieczne Wakacje 2022”.

Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie bezpiecznych zachowań w trakcie wakacji, w tym wypoczynku nad wodą, poprzez pokazy działania służb ratowniczych, prezentacje działalności Policji, jednostek ochrony przeciwpożarowej, służb ratownictwa medycznego oraz innych aspektów bezpieczeństwa, w tym sanitarno – epidemiologicznego i na obszarach leśnych.

Nie zabrakło konkursów z nagrodami w których uczniowie naszych szkół bardzo chętnie brali udział. Uczestnicy festynu otrzymali drobne gadżety oraz słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/2536-festyn-bezpieczne-wakacje-2022#sigProId6da484a16c