20 maja br. grupa sołtysów z naszej Gminy na czele z Wójtem - Piotrem Szulcem uczestniczyła w Samorządowym Forum Sołtysów zorganizowanym przez Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina. Spotkanie to odbyło się w ostródzkim Amfiteatrze. Blisko 100 sołtysów zostało wyróżnionych za zaangażowanie i pracę dla swojego sołectwa, a wśród nich Sołtys Lutr – Pani Małgorzata Leszczyńska. Wyróżniono również warmińsko – mazurskie sołectwa w konkursach inicjatyw sołeckich ogłoszonych przez Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Odbył się także krótki panel dyskusyjny „Sołtys - Animator, Aktywny Lider Rozwoju Lokalnego”, w którym sołtysi wskazywali swoje poczynania i drogi do sukcesu. Całe wydarzenie umilały występy muzyczne.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową współpracę z włodarzami Gminy Kolno.