W dniu 27 października 2021 r. odbyła się XLI Sesja Rady Gminy Kolno z planowanym porządkiem obrad:

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z XL sesji Rady Gminy Kolno bez odczytywania.
  3. Informacja o pracy Wójta Gminy Kolno między sesjami.
  4. Zapytania i interpelacje oraz odpowiedzi na zapytania radnych.
  5. Wystąpienia sołtysów.
  6. Podjęcie Uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kolno na lata 2021- 2037.
  7. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno zmieniającej uchwałę w sprawie budżetu gminy Kolno na 2021 r.
  8. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie rozpatrzenia ponownie uchwalonego wniosku sołectwa Lutry dotyczącego przeznaczenia środków funduszu sołeckiego w 2022 roku..
  9. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Kolno.
  10. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kolno oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych.
  11. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Kolno na rok 2022.
  12. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Kolno na 2022 rok.
  13. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty na terenie Gminy Kolno.
  14. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/148/2017 Rady Gminy Kolno z dnia 31 stycznia 2017 r. w sprawie uchwalenia ,,Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kolno’’.
  15. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie zmiany uchwały nr XXI/98/2020 Rady Gminy Kolno z dnia 27 maja 2020 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  16. Wolne wnioski.
  17. Zakończenie posiedzenia i zamknięcie obrad sesji.

Z uwagi na obecną liczbę radnych, która nie stanowiła quorum, przy którym mogą być podejmowane prawomocne uchwały Przewodniczący zamknął obrady sesji.

Transmisja z obrad sesji jest dostępna na stronie internetowej pod linkiem:

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::