W dniu 4 października 2021 r. Wójt Gminy Kolno Pan Piotr Szulc wraz ze Skarbnik Gminy Panią Iwoną Brzuśkiewicz podpisali z Województwem Warmińsko-Mazurskim reprezentowanym przez Członków Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Panią Sylwią Jaskulską i Panią Jolantą Piotrowską umowę o przyznanie pomocy Nr 00096-65150-UM1400174/19 na realizację operacji pt. "Budowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Kolno".

Celem realizacji operacji jest poprawa warunków życia mieszkańców miejscowości Lutry i Kabiny poprzez budowę trzech odcinków sieci wodociągowej.

Jest to operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” realizowana w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem oraz rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, tj. wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na realizację operacji przyznano pomoc w wysokości 509 049,00 zł, tj. nie wyższej niż 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji.

Całkowita wartość inwestycji to 999 486,11 zł.