12 września 2021r.odbyły się w Kolnie Dożynki - Święto Plonów, które swą obecnością zaszczycił Pan Wojewoda Artur Chojecki.

Dożynki to czas dziękczynienia i radości z zebranych plonów. Trzymając w rękach dożynkowy bochen chleba, wypieczony z tegorocznego ziarna z szacunkiem i uznaniem myślę o naszych Rolnikach, bowiem chleb produkowany od wieków przez mieszkańców wsi jest dla nas wszystkich podstawą egzystencji.

Serdecznie dziękuję wszystkim za włożony wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie naszego Święta Plonów.

Dziękuję ks. Proboszczowi Jerzemu Waresiak za odprawienie Mszy świętej w intencji rolników.

Słowa podziękowania kieruję do sołtysów i przedstawicieli sołectw: Kruzy, Lutry, Wójtowo, Kolno, Bęsia, Ryn Reszelski za przygotowanie wieńców-koszy dożynkowych.

Dziękuję serdecznie za przygotowanie stoisk: KGW Bęsia, SP w Kolnie wraz z kołem wolontariatu, Publicznemu Specjalnemu Katolickiemu Ośrodkowi Edukacyjno-Wychowawczemu, Sołectwu Kolno. To dzięki Wam to święto było takie…. pyszne.

Słowa wdzięczności kieruję do Partnerów i sponsorów tego wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Posterunek Policji w Kolnie, BS w Szczytnie, Firma ZRT sp.z.o. Samławki, Firma ADOB-. B. Celej, p. E. Dutka, pp. J i K Przybylscy, p. E. Nowak, pp. Stelmaszczyk, pp. Czaplijewscy, p. L. Zwierzchnicki.

Gorące podziękowania składam wszystkim występującym na scenie Artystom, z MeGa Band na czele, za wyjątkową oprawę muzyczno-artystyczną tego święta. Dziękuję oczywiście wspaniałym konferansjerom, akustykom i oświetleniowcom oraz firmie ochroniarskiej.

Dziękuję za zorganizowanie dmuchanego placu zabaw i wyjątkowych animacji dla dzieci. Była to rzeczywiście, jak mówi nazwa, „Taka Impreza”. Wszystkim-nie tylko dzieciom- bardzo podobał się, pełen emocji turniej łuczniczy i spektakl prowadzony przez Wędrownych Hecarzy. Słowa podziękowania kieruję również do p. Marzeny Kajka-Karolczak za umożliwienie dzieciom spędzenia czasu w siodle lub bryczce.

Dziękuję Przychodni Lekarskiej Regenerum Clinic z Olsztyna za zorganizowanie mobilnego punktu szczepień, dzięki któremu osoby zainteresowane miały możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19.

Na ręce dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kolnie p. Patrycji Bałabańskiej składam podziękowania i kieruję wyrazy uznania dla całego zespołu GOK za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.

Wszystkim biorącym udział w naszym Święcie Plonów-Dożynkach: Gościom, Mieszkańcom Gminy, turystom dziękuję za obecność. Wspólne świętowanie to nie tylko kultywowanie pięknej tradycji dożynkowej ale również większa integracja naszej lokalnej społeczności.

Wójt Gminy Kolno,

Piotr Szulc

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/2315-swieto-plonow-dozynki#sigProId97f32ed5c1