„Zło dobrem zwyciężaj” z takim przesłaniem w dniu 13 września z Olsztyna wyruszyła XV sztafeta rowerowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W Pielgrzymce rowerowej uczestniczyła młodzież Powiatu Olsztyńskiego oraz członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie, w tym uczniowie Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach, których reprezentowała ośmioosobowa drużyna.

Do celu dotarli 14 września, gdzie dołączyła grupa górników – biegaczy z Katowic.

Uczniowie i nauczyciele niesieni nie tylko siłą mięśni pokonali szczęśliwie i bezpiecznie 250 km na rowerach, aby móc złożyć osobiste intencje i uczestniczyć w uroczystości przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Podczas tej pielgrzymki uświadomiliśmy sobie, że ciężka praca z Bogiem i modlitwą da nam siłę do czynienia dobra, pokonywania swoich słabości i ograniczeń.