Koło Gospodyń Wiejskich w Bęsi w terminie Od 15.05. 2020 do 30 .10.2020 realizowało projekt „ZDROWIE Z LASU ,ŁĄKI I POLA”.
Mikrodotacja została przyznana w ramach Konkursu „Akademii Lokalnej Energii Kobiet-program mikrodotacji i lokalnych inicjatyw na terenie pięciu powiatów woj. warmińsko-mazurskiego”.
W ramach projektu udało się zrealizować cykl spotkań pod hasłami :
-„Wiosenna ziołowa apteka”
-„To naprawdę można zjeść? Dziwne!”
-„Święto Królowej Dyni”
Celem projektu było propagowanie wiedzy na temat bogactwa jakim dysponujemy mieszkając na terenie jeszcze czystym i ekologicznym, w celu poprawy jakości zdrowia i życia wśród 15 osobowej grupy osób w wieku 65-80 lat. Spotkania były okazją do integracji mieszkańców ,wymiany przepisów i wiedzy oraz możliwością degustacji nowych potraw i przetworów . Cele założone w projekcie udało się osiągnąć pomimo niesprzyjającego czasu i obaw osób z grupy docelowej .