Kolejna partia 31 tysięcy maseczek ochronnych dla mieszkańców następnych czterech gmin powiatu olsztyńskiego została wczoraj przekazana przez przedstawicieli inicjatywy „Maseczki dla Polski”. – Taka liczba pozwoli wyposażyć w nie każdego mieszkańca – mówi dr Łukasz Grabarczyk, znany olsztyński neurochirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, konsultant medyczny akcji.

To kolejna odsłona akcji zaopatrywania mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w podstawowy obecnie środek ochrony osobistej przez koronawirusem.  W kwietniu w Olsztynie i sześciu otaczających miasto gminach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego rozdysponowano ich 240 tysięcy. Pod koniec kwietnia dwa transporty 18 i 20 tysięcy maseczek trafiły do gmin Biskupiec i Olsztynek. – Teraz przekazujemy je burmistrzom Jezioran i Dobrego Miasta oraz wójtom Kolna i Świątek, tym samym zamykamy tę akcję na terenie naszego powiatu– mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Ich dystrybucją wśród mieszkańców zajmą się przedstawiciele lokalnych samorządów.

Więcej informacji na stronie internetowej pod adresem:

http://www.powiat-olsztynski.pl/maseczki-dla-powiatu-olsztynskiego?fbclid=IwAR2SGV9hoPms48NF9mqb9tCqwsd6zvK2KYK_9jUdYec5tateOqf0ULDHg38

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1941-maseczki-dla-powiatu-olsztynskiego#sigProIdb15623db0f