W dniu 16 grudnia 2019 r. na parkingu przed Urzędem Gminy Kolno odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu marki KIA dla Posterunku Policji w Kolnie.

W uroczystości przekazania wzięli udział: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki, Starosta Powiatu Olsztyńskiego Pan Andrzej Abako, Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Edward Szydłowski,  Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, Komendant Komisariatu Policji w Biskupcu podinsp. Marcin Cydzik, Wójt Gminy Kolno Pan Piotr Szulc, Policjanci z Posterunku Policji w Kolnie i Komisariatu Policji w Biskupcu, Radni i Mieszkańcy.

Po oficjalnych przemówieniach poświęcenia samochodu dokonał Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ks. Arkadiusz Suchowiecki.

Zakup pojazdu z napędem na cztery koła przystosowanym do kolneńskich bezdroży był możliwy dzięki finansowemu porozumieniu trzech podmiotów: Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Olsztynie i Gminy Kolno.

Po oddaniu w bieżącym roku nowocześnie urządzonego Posterunku Policji w Kolnie jest to kolejny element wyposażenia naszej Policji, który pozwala zwiększyć poczucie bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy Kolno.