W dniu 20 listopada 2019 r. Szkoła Podstawowa w Kolnie i Bęsi przyłączyła się do obchodów 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF. Dzień 20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

     Wychowawcy klas I –VIII przeprowadzili lekcje na których prezentowane były prawa dziecka. Na korytarzu rozwieszone zostały plakaty tematyczne związane z tym dniem. Aby uczcić to wydarzenie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ubrani byli na niebiesko (kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na świecie). Każdy przyniósł do szkoły niebieski balonik. Tego dnia ulicami Kolna i Bęsi odbył się ,,Marsz Praw Dziecka’’. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie i nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi. Do marszu dołączył także wójt gminy Kolno pan Piotr Szulc oraz przedszkolaki z wychowawczyniami. Uczniowie nieśli wykonane przez siebie plakaty i niebieskie baloniki.

     Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka koordynowały panie Justyna Raczyńska i Joanna Kozłowska. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tym ważnym wydarzeniu.