10 stycznia odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolnie spotkanie z policjantem na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”. P. policjantka przypomniała uczniom o zagrożeniach dotyczących zabaw na śniegu i lodzie. Udzieliła rad, dotyczących zachowania w sytuacji, gdy pod ciężarem drugiej osoby załamie się lód. Przestrzegała przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic.

     15 stycznia uczniowie klas IV - VI wzięli także udział w akcji Bezpieczny lód nad Jeziorem Dadaj. Uczestnicy festynu mieli możliwość zobaczenia na żywo, co dzieje się z osobą, pod którą załamie się lód, jak trudno jest o własnych siłach wydostać się na brzeg. Jest to doskonały moment by pokazać im, jak powinni się zachować, jeżeli w takiej sytuacji się znajdą, a czego kategorycznie unikać. Pokazy przygotowane przez strażaków mają być przestrogą dla najmłodszych i przesłaniem, że nie ma bezpiecznego lodu, jest on zdradliwy i zdecydowanie nie jest miejscem do zabawy. Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów ratowniczych, dzieci mogły zobaczyć jak wygląda tresura i posłuszeństwo psa służbowego. Policyjny przewodnik omówił pozycję „żółwika” w momencie gdy zaatakuje nas agresywny pies. Przekazał też kilka praktycznych rad, jak za pomocą plecaka szkolnego odciągnąć uwagę atakującego nas zwierzęcia. Na dzieci czekało także ognisko.

     Ferie to czas zabawy i odpoczynku. Zadbajmy o to, by minęły one bezpiecznie!

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1599-bezpieczne-ferie-2019#sigProIddf36e9b522