Świętem patronalnym Akcji Katolickiej jest Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, które obchodziliśmy w niedzielę 25 listopada 2018 roku w kościele pw. Trzech Króli w Kolnie. Mszy św. z homilią przewodniczył Arcybiskup senior Edmund Piszcz. Po mszy św. uczestnicy uroczystości udali się do Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach, by podziwiać występ artystyczny wychowanków pt. „Cud miłości”.

Dyrektor, pracownicy i wychowankowie PSKOEW w Kruzach serdecznie dziękują za obecność Arcybiskupa Edmunda Piszcz, Starosty Powiatu Olsztyńskiego Andrzeja Abako, Prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej p. Wojciecha Rucińskiego oraz z v-ce Prezesa Wojciecha Hanelt, Wójta Gminy Kolno Piotr Szulc, Przewodniczącego Rady Gminy Pawła Ziółkowskiego oraz wszystkich przyjaciół i sympatyków Akcji Katolickiej oraz PSKOEW w Kruzach.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1562-swieto-chrystusa-krola#sigProIdafc51781b3