1s

W nowoczesnej hali sportowej w Kolnie odbyła się III Gala Sportu Powiatu Olsztyńskiego, podczas której uhonorowanych zostało ponad 40 najlepszych sportowców powiatu 2016 roku.

Gospodarzem imprezy był wicestarosta olsztyński Andrzej Abako. – Rola aktywności fizycznej jest bardzo ważna w ogólnym rozwoju człowieka, zwłaszcza młodego. Dlatego cieszę się, że przybywa młodych ludzi, chcących uprawiać sport, który wiąże się nie tylko ze wzmacnianiem tężyzny, ale też z walką z własnymi słabościami, nauką uczciwej rywalizacji, kształtowaniem kręgosłupa moralnego oraz wzmacnianiem siły woli i inwestycją w umiejętności interpersonalne. To wszystko będzie procentowało w dorosłym życiu, gdy niejednokrotnie trzeba będzie mierzyć się z sytuacjami stresowymi. Jestem pełen podziwu dla Waszego zapału, talentu i wytrwałości. Odnosząc sukcesy sportowe, niesiecie w świat wieść, że w powiecie olsztyńskim mieszkają fajni i zdolni ludzie – mówił.

W uroczystości głos zabrał również wójt Kolna, Henryk Duda. – Bardzo się cieszę, że już rok po otwarciu sali gimnastycznej, możemy przeżywać tak ważne w skali całego powiatu święto, właśnie tu. Gratuluję nie tylko sportowcom, ale także nauczycielom i trenerom oraz życzę wielu kolejnych sukcesów.

Zgodnie z regulaminem, warunkiem wyróżnienia przez samorząd Powiatu Olsztyńskiego jest udział w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy, zajęcie medalowych miejsc w mistrzostwach Polski, kwalifikacja do kadry narodowej, ustanowienie rekordu w danej dyscyplinie albo wysoki wynik sportowy. W roku bieżącym tytuł Sportowca Roku Powiatu Olsztyńskiego 2016 komisja przyznała czterem zawodnikom. Są to:

  • Wiktor Augustowski, Klub Sportowy Egida Barczewo, taekwondo-kickboxing (kategoria I – dzieci do lat 13)
  • Dawid Burczak, LKK „Warmia” Biskupiec, kolarstwo (kategoria II – młodzież w wieku 14-18 lat)
  • Małgorzata Jasińska, ALE CIPOLLINI, kolarstwo szusowe (kategoria III – Open – powyżej 18 r.ż.)
  • Przemysław Kowalski, Integracyjny Klub Sportowy „SMOK” Orneta, lekkoatletyka: rzut oszczepem, dyskiem, pchnięcie kulą (kategoria IV – osoby niepełnosprawne)

Więcej na stronie Powiatu Olsztyńskiego pod adresem:

http://www.powiat-olsztynski.pl/najlepsi-sportowcy-powiatu-uhonorowani