Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 23-27 kwietnia 2017 r., na terenie powiatu olsztyńskiego przeprowadzone będzie szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęty zawierające blister ze szczepionką zostaną zrzucone z samolotów na obszary bytowania zwierząt dzikich. W związku z tym prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczegółowe zasady postępowania i ważne informacje znajdują się poniżej.

W związku z powyższym, w okresie zrzutu oraz 3 tygodni po ich zakończeniu, prosi się:

- uszanować ciszę leśną,
- nie płoszyć zwierzyny,
- nie wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane,
- nie podnosić i nie niszczyć przynęt,
- w przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić ten fakt lekarzowi weterynarii,
- w przypadku dostania się szczepionki na uszkodzoną skórę człowieka względnie jego oczy, jamę ustną czy nos, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza,
- o powyższych zasadach pouczyć dzieci.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej pod adresem: