slider

Na pytania te mogą spróbować odpowiedzieć uczestnicy europejskiego konkursu fotograficznego „Moja Europa, moje prawa”, adresowanego zarówno do amatorów, jak i do profesjonalistów, którzy w swych zdjęciach zawrą interpretację tego zagadnienia.

Ostatnie wydarzenia pokazały, że niczego, nawet najbardziej podstawowych praw, nie można uważać za rzecz oczywistą. W ostatnich miesiącach zarówno w krajach UE, jak i poza nią dochodziło do nadużywania władzy, przemocy i ataków na podstawowe prawa człowieka, co zagraża zasadniczym wartościom europejskim.

Czy musimy zrezygnować z pewnych praw, by inne zachować? Czy niektóre prawa przeznaczone są wyłącznie dla wybranej elity, a nie dla każdego? Broń swoich praw, weź aparat fotograficzny i zacznij pstrykać zdjęcia.

Konkurs trwa do 30 czerwca 2017 r. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy UE, którzy ukończyli 18 lat.

Więcej na stronie internetowej pod adresem:  http://www.powiat-olsztynski.pl/jakie-sa-nasze-prawa-podstawowe-czy-warto-o-nie-walczyc