Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt Gminnego Ośrodka Kultury pt.: "Cztery Pory Roku" został wyróżniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i zyskał dofinansowanie z programu Kultura Dostępna.
Celem zadania "Cztery pory roku" jest rozwijanie kreatywności i kompetencji kulturowych mieszkańców gminy Kolno oraz stworzenie możliwości dostępu do kultury i możliwości współtworzenia oferty kulturalnej. Projekt zakłada działania edukacyjne, artystyczne i integracyjne inspirowane twórczością Marii Konopnickiej. Regularne spotkania, warsztaty i wspólna praca twórcza mają sprzyjać rozwijaniu kreatywności, nawiązaniu nowych, trwałych więzi pomiędzy mieszkańcami oraz zwiększenie przekonania o własnej sprawczości i wartości. Celem zadania jest wprowadzenie do kulturalnego kalendarza Kolna wartościowej oferty kulturalnej, obejmującej szeroki wachlarz wydarzeń współtworzonych przez mieszkańców. Projekt ma na celu zwiększenie udziału społeczności w kulturze oraz stymulowanie śmiałości i chęci podejmowania działań twórczych.
Głównymi punktami projektu będą:
- przygotowanie i zaprezentowanie koncertu muzycznego (śpiew, pianino, gitara) na podstawie "Śpiewnika dla dzieci pt. 'Cztery pory Roku' " (M. Konopnicka, Z. Noskowski);
- przygotowanie i przeprowadzenie gry terenowej opartej na utworze "Na jagody" (M. Konopnicka);
- przygotowanie i zrealizowanie spektaklu/przedstawienia jasełkowego inspirowanego zbiorem "Jasełka" (M. Konopnicka, P. Maszyński).
Szczegóły niebawem!
 kd