W grudniu 2022 r. pod hasłem „Święta godne, a nie głodne” odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności w Kolnie. Uczniowie z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach w ramach współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie zbierali żywność w sklepie „Lewiatan”, aby pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Mieszkańcy gminy Kolno wspierali wolontariuszy, robiąc zakupy w tym okresie, co pozwoliło na pozyskanie wielu kilogramów produktów spożywczych, które trafiły do najbardziej potrzebujących.

Z radością informujemy, że w dniach 24-25 marca 2023 r. w sklepie Lewiatan w Kolnie po raz drugi będziecie mogli spotkać wolontariuszy z Ośrodka z Kruz, tym razem będą wspierać Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w inicjatywę. Każda pomoc się liczy, a zbliżający się okres świąteczny to idealny moment, by okazać, że pamiętamy o innych.

Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach jest jednym z beneficjentów i na co dzień korzysta z pomocy Banku Żywności w Olsztynie. Dzięki tej współpracy, szkoła jest w stanie zapewnić swoim uczniom zdrowe i pełnowartościowe posiłki, co ma kluczowe znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego.

Korzystanie z pomocy Banku Żywności pozwala również Ośrodkowi na zaoszczędzenie środków finansowych, które można przeznaczyć na inne cele edukacyjne. Szkoła może skorzystać z różnorodnych produktów, w tym owoców i warzyw, nabiału, mięsa, pieczywa i innych produktów spożywczych, które są przekazywane przez darczyńców bezpłatnie.

Współpraca z Bankiem Żywności jest również korzystna dla środowiska, ponieważ organizacja ta przeciwdziała marnowaniu żywności poprzez jej przekazywanie osobom potrzebującym, zamiast wyrzucania jej na składowiska.

Podsumowując, dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie, Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach może zapewnić swoim uczniom zdrowe posiłki, zaoszczędzić środki finansowe oraz przyczynić się do przeciwdziałania marnowaniu żywności. To ważna współpraca, która przynosi wiele korzyści dla uczniów, szkoły oraz środowiska.

plakat zbiorka wielkanoc 2023