11 lutego 2023 r. od godz. 12.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbędzie się XXV Jubileuszowa Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie. Beneficjentem Wenty będzie tym razem Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach. Gwiazdą wydarzenia będzie Krystyna Prońko jedna z najwybitniejszych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Ponadto możliwy będzie udział w loterii fantowej, kiermaszu prac Ośrodka w Kruzach oraz aukcji obrazów i darów VIP prowadzonej przez aktora Pawła Burczyka.

Zebrane środki pozwolą poprawić standardy funkcjonowania Ośrodka w Kruzach – placówki dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz autyzmem w wieku od 7 do 24 roku życia.

W związku z organizacją XXV Wenty Dobroczynnej zwracamy się do wszystkich mieszkańców Gminy Kolno z ogromną prośbą w wsparcie naszych działań związanych z przebiegiem całego przedsięwzięcia. Na dzisiejszy dzień kompletujemy fanty na loterię oraz szukamy osób chętny do innych form wsparcia (kupno biletów na koncert Krystyny Prońko, upieczenie ciasta czy innych wyrobów oraz wpłaty finansowe).

Wpłat można dokonywać na konto Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie poniżej numer konta. Warmiński Bank Spółdzielczy O/Dobre Miasto Nr 64 8857 1041 3004 0400 1632 0001