W Gminie Kolno w ramach konkursu grantowego „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR" przekazano nowe laptopy. Sto pięcioro dzieci otrzymało fabrycznie nowe urządzenia.

Celem projektu było wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

W ramach projektu Gmina Kolno pozyskała 262 500,00 zł. Za tę kwotę zakupiono i przekazano 105 kompletów laptopów, toreb na laptopy oraz zestawów słuchawkowych.

Uroczyste rozdanie zakupionego sprzętu rozpoczęło się 6 grudnia 2022 roku. Nowe laptopy, torby i zestawy słuchawkowe na ręce rodziców i dzieci przekazał Wójt Gminy Kolno, Piotr Szulc.

Zakupiony i przekazany sprzęt komputerowy jest bardzo dobry jakościowo. Laptopy napędzane są 8-wątkowym procesorem z podstawowym zegarem 2.7GHz. Posiadają szybką pamięć RAM DDR4 (3200 MHz) oraz szybki dysk SSD PCIe NVMe. Wyposażone zostały w matową matrycę LED, IPS o rozdzielczości Full HD. Łączność zapewniają dwie karty sieciowe – przewodowa 1 Gbps i bezprzewodowa Wi-Fi 5 (802.11a/b/g/n/ac).

Z przekazania sprzętu pozostały pamiątkowe zdjęcia oraz uśmiech i zadowolenie Grantobiorców!