17 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury na sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w obecności Wójta Gminy Kolno Pana Piotra Szulca, Przewodniczącej Rady Gminy Pani Krystyny Krasuskiej, Księdza Proboszcza Józefa Bacha, dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek piętnaścioro uczniów pierwszej klasy złożyło uroczyste ślubowanie.

Podczas akademii pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Pierwszaki przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  

Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu przez dyrektor szkoły, głos zabrali zaproszeni goście. Oprócz miłych i wartościowych słów obdarowali pierwszoklasistów wspaniałymi upominkami. Tego dnia były też życzenia i kwiaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zwieńczeniem wydarzenia były pamiątkowe zdjęcia oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Najmłodszym wychowankom życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły!

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/2670-slubowanie-pierwszoklasistow#sigProId19968c373d