Festyn "Pożegnanie lata" - 21.09.2019r.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1775-pozegnanie-lata-w-besi-2#sigProIdf14e7ebb86

 

Odsłonięcie tablicy

Pomysł uczczenia jubileuszu 630 lecia utworzenia wsi Bęsia powstał w roku ubiegłym. Zaczęto tworzyć jego program.

Środki na obchody jubileuszu pozyskane zostały z opracowanego projektu Koła Gospodyń Wiejskich w Bęsi z programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Południowa Warmia".

W ramach realizacji projektu przewidziane jest min. dzisiejsze odsłonięcie tablicy pamiątkowej, zakup i montaż tablic na wystawę fotografii, organizacja imprez towarzyszących jak: festyny, koncerty, prelekcje, wystawa fotografii.
Poprzez realizację projektu przez KGW w Bęsi lokalna społeczność będzie mogła poznać jej ciekawą historię. Zauważyć zmiany jakie nastąpiły na przestrzeni minionych lat, stuleci, szczególnie z uwzględnieniem przemian demokratycznych, które dobitnie zaznaczyły się w tej miejscowości po likwidacji Wojewódzkiego Ośrodka Postępu Rolniczego i PGR.
Ustawiony w centrum wsi pamiątkowy kamień z tablicą upamiętniającą 630 lat jej istnienia będzie znaczącym wyrazem ogromnej wiekowo historii, upamiętnieniem potomnych, byłych mieszkańców, którzy w większości wyemigrowali za granicę, a odwiedzają naszą wieś i żyją jej historią.
Kamień, a przy nim maszty z flagami PL i UE znacząco podkreślą toczące się we wsi przemiany i poprawią jej estetykę.
Ogromny wkład w budowę skweru z kamieniem, masztami wnieśli członkowie Koła Gospodyń Wiejskich, zarządca Gospodarstwa Rolnego w Górowie piłkarze "Warmianki" i wielu innych naszych mieszkańców. Jest to dar od nas dla pokoleń.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1775-pozegnanie-lata-w-besi-2#sigProId6e999a845e

 

Przygotowania do obchodów 630 lecia utworzenia wsi Bęsia.

Środki na obchody jubileuszu pozyskane zostały z opracowanego projektu Koła Gospodyń Wiejskich w Bęsi z programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Południowa Warmia".
Ogromny wkład w przygotowania do obchodów jubileuszu, budowę skweru z kamieniem, masztami wnieśli nie
 tylko członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Bęsi, radni, sołtys i Rada Sołecka Sołectwa w Bęsi, Zarządca Gospodarstwa Rolnego w Górowie, piłkarze Klubu "Warmianka" w Bęsi z trenerem, ale wielu naszych mieszkańców oraz gości wsi.
Gorąco dziękujemy !!!!!

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1775-pozegnanie-lata-w-besi-2#sigProId1beffeff74