W dniach 12-13 maja 2018r. odbył się XXXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Dookoła Jeziora Luterskiego". Uczestnicy wyścigu rywalizowali w 11 kategoriach: żak, żaczka, młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, junior, elita, masters, wózki kobiety i wózki mężczyźni.

W sobotę 12 maja 2018 r. Wójt Gminy Kolno Pan Henryk Duda wraz z Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Panią Wiolettą Śląską – Zyśk oraz Starostą Olsztyńskim Panią Małgorzatą Chyziak i Sekretarzem LKK „WARMIA” Biskupiec Panem Narcyzem Klik, powitał wszystkich obecnych, a przede wszystkim życzył zawodnikom szczęśliwego ukończenia wyścigu i zdrowej, sportowej rywalizacji. Uczestnicy zmierzyli się w jeździe indywidualnej na czas.

W niedzielę 13 maja 2018 r. zawodnicy wyruszyli ze startu wspólnego. Na zakończenie wyścigu nastąpiła dekoracja Zwycięzców poszczególnych kategorii. Puchary, dyplomy, medale i nagrody wręczyli Wójt Gminy Kolno Pan Henryk Duda, Przewodnicząca Rady Gminy Kolno Pani Krystyna Krasuska, Sekretarz LKK „WARMIA” Biskupiec Pan Narcyz Klik, Wiceprezes ds. sportowych LKK „WARMIA” Biskupiec Pan Dariusz Jaskulski, Sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Olsztynie Pan Marek Jaczun, Sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego Pan Janusz Szczawiński, Sekretarz zaprzyjaźnionej Gminy Biskupiec Pan Zbigniew Szal i Dyrektor Biura Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich Pan Janusz Sypiański.

Wyniki wyścigu dostępne są na stronie:

http://www.kolarstwo-wm.info/index.php?p=1_4

Wyścig kolarski został uświetniony występami artystycznymi dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Kolnie, wychowanków Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno - Wychowawczego w Kruzach oraz Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”.

W tym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję kibicować zawodnikom naszego zespołu prowadzonego przez Panią Elżbietę Bancerz w ramach Ludowego Klubu Kolarskiego „WARMIA” Biskupiec przy Szkole Podstawowej w Kolnie. Cieszymy się z sukcesów naszego Zawodnika, mieszkańca Bęsi – Pawła Więczkowskiego, któremu bardzo gratulujemy I miejsca na podium!!!

Dziękujemy serdecznie Trenerom, Zawodnikom i Sędziom oraz przybyłym Mieszkańcom i Gościom, a także Sponsorom wyścigu, bez których wsparcia impreza nie byłaby tak uroczysta:

-        Starostwo Powiatowe w Olsztynie

-        Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

-        Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

-        LKK „WARMIA” Biskupiec

-        Bank - BGŻ BNP PARIBAS S.A.

-        Bank Spółdzielczy w Szczytnie

-        „Paluzy” Sp. z o.o.

-        Zakłady Mięsne „WARMIA” w Biskupcu

Szczególnie gorąco Dziękujemy również: Strażakom OSP Lutry, OSP Kolno i OSP Kruzy oraz Ratownikom Medycznym i Policji za poświęcony czas oraz pracę przy zabezpieczeniu trasy. Dziękujemy Sołectwu Lutry z Panią Sołtys Małgorzatą Leszczyńską na czele, Stowarzyszeniu Rozwoju Lutr z Prezesem Panem Tomaszem Gach, Pani Beacie Wronie Dyrektorowi Biblioteki w Lutrach, Pani Justynie Niedzielskiej Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Kolnie, Radnym Gminy Kolno oraz Pracownikom Urzędu Gminy Kolno za serce i maksymalne zaangażowanie.

XXXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Dookoła Jeziora Luterskiego" objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Gratulujemy wszystkim Zawodnikom, Szkółkom, Trenerom i życzymy kolejnych sukcesów! Do zobaczenia w Lutrach za rok!!!