Międzynarodowe święto strażaków obchodzone jest 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim świętego Floriana. W Biskupcu jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Biskupiec i Kolno zaprosiły na swoje święto całe rodziny dzień później, w sobotę 5 maja.
Obchody rozpoczęto od złożenia meldunku prezesowi Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Biskupcu, burmistrzowi Biskupca, Kamilowi Kozłowskiemu. Po uroczystym przeglądzie zastępów strażackich odprawiono mszę św. w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny. Stamtąd ruszyła uroczysta parada ulicami miasta. Prowadziły ją chearleederki z Czerwonki i Młodzieżowa Orkiestra OSP w Lidzbarku. Za nimi maszerowali druhny i druhowie z OSP z gmin Biskupiec i Kolno, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Państwowej Straży Pożarnej w Biskupcu, a kolumnę zamykały wozy poszczególnych jednostek. Wszyscy stawili się na stadionie miejskim przy ul. Wiosennej, gdzie rozegrano strażacki turniej.

Więcej na stronie internetowej pod adresem:

http://www.powiat-olsztynski.pl/dzien-strazaka-w-biskupcu/nggallery/page/3