Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /home/kolno/domains/kolno-gmina.pl/public_html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

30 maja Zespół Szkół w Kolnie był współorganizatorem Gminnych Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina to siła, las to życie – w gminie Kolno to zauważycie!". Dzień ten był podsumowaniem działań w ramach „Dni Przyjaciół Lasu" oraz doskonałą możliwością aktywnego spędzenia wspólnie z rodziną wolnego czasu na świeżym powietrzu, integracji społeczności lokalnej. Uczniowie zaprezentowali się w dwóch przedstawieniach mających wspólny cel – uwrażliwienie na konieczność dbania o otaczające nas lasy. Uczniowie Szkoły Podstawowej wystawili przedstawienie pt: „Dajcie nam żyć!" , natomiast gimnazjaliści w wersji humorystycznej przedstawili rozprawę sądową: „Las przeciw ludziom go niszczącym". Ponadto odbył się bieg ze stacjami pt. „Biegam, bo lubię lasy!", w czasie którego poza popularyzacją biegu, nastąpiło pogłębienie wiedzy na temat lasu. Odbyły się liczne zabawy, gry i konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz w unihokeja o Puchar Wójta. Imprezę wzbogaciły stoiska Ochotniczej Straży Pożarnej, Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie, „Projektor" wolontariat studencki UWM w Olsztynie, warsztaty taneczne „Zumba", występy artystyczne zespołów GOK w Kolnie Czas spędzony podczas festynu uważamy za niestracony. Na twarzach dzieci i rodziców widać było uśmiech i zadowolenie.