Już po raz drugi na terenie Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach odbyły się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem pt. „Autyzm – poznaj zanim ocenisz".

W integracyjnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolnie. Aby lepiej zrozumieć postrzeganie otoczenia osoby autystycznej uczniowie odwiedzili zmysłowe stanowiska "Wzrokowisko", "Słuchowisko", "Smakowisko", "Węchowisko" oraz "Dotykowisko", gdzie za pomocą swoich zmysłów choć na chwilę mogli doświadczyć świat z punktu widzenia osoby autystycznej.

Na zakończenie spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej otrzymali DYPLOM NIEBIESKIEJ SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBIE ZE SPEKTRUM AUTYZMU. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dziękujemy uczniom SP Kolno za udział w przygotowanej lekcji.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/edukacja/aktualnosci/2840-solidarnie-na-niebiesko#sigProIdf720e333b9