Uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Kolnie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowanego po raz pierwszy w Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem "OTWIERAMY DRZWI NA ŚWIAT DLA AUTYZMU".

Celem spotkania było zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat problemów z jakimi borykają się osoby autystyczne na co dzień. Aby lepiej zrozumieć postrzeganie otoczenia osoby autystycznej uczestnicy odwiedzili zmysłowe stanowiska "Wzrokowisko", „Słuchowisko", „Smakowisko", „Węchowisko" oraz „Dotykowisko". Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz integracyjnego, niebieskiego tańca przy kolorowej asyście baniek mydlanych.

Dobrze było znowu po okresie pandemii pobyć razem, integrować się, bawić o tym samym rozumieć.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://kolno-gmina.pl/edukacja/aktualnosci/2475-otwieramy-drzwi-na-swiat-dla-autyzmu#sigProIdaf0cdcdc7f