Wójt Gminy Kolno informuje, że istnieje możliwość otrzymania przez Gminę dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich zainteresowanych rolników z terenu Gminy Kolno o przekazywanie do tut. Urzędu niezbędnych informacji dotyczących w/w projektu tzn. ilości zadeklarowanych do utylizacji odpadów takich jak: siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag  w terminie do 28 lutego 2022 r. do godziny 15:30.

Wnioski będą realizowane pod warunkiem pozyskania przez Gminę Kolno dotacji  z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W przypadku nieotrzymania dotacji na „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie zostanie zrealizowane.

Udzielona pomoc będzie stanowiła pomoc de minimis w rolnictwie.

W przypadku rezygnacji z realizacji zadania, Wnioskodawca zobowiązany jest niezwłocznie dostarczyć pismo w tej sprawie do Urzędu Gminy Kolno.

Druki wniosku dostępne są:

• w Urzędzie Gminy Kolno;
  • do pobrania na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Wnioski należy składać w sekretariacie (pok. nr 3) Urzędu Gminy Kolno, Kolno 33, 11-311 Kolno, od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30.

Szczegółowe informacje o naborze można uzyskać w Urzędzie Gminy Kolno w pokoju nr 1 lub telefonicznie (089) 716 32 26 wew. 24.

Informacja o programie dostępna jest również na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/nfosigw/nabor-20211

Uwaga! Podczas przygotowywania odpadów do odbioru należy je oczyścić z resztek organicznych, ziemi oraz pozbawić innej zawartości. Jeżeli odpady nie spełnią wymogów dotyczących czystości nie zostaną odebrane od rolnika. Rolnicy zainteresowani usunięciem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej będą zobowiązani we własnym zakresie dostarczyć ww. odpady do miejsca i terminie wskazanym przez Urząd Gminy Kolno.

Wniosek_o_dofinansowanie_na_usuniecie_folii_rolniczych_i_innych_odpadow_pochodzacych_z_dzialalnosci_rolniczej.docx

Oświadczenie_o_pomocy_de_minimis.docx