Tegoroczne Mikołajki w Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach były wyjątkowe. Pani Dyrektor, Agata Milewska wraz z nauczycielami zorganizowała warsztaty świąteczne, w których udział wzięli nie tylko wychowankowie placówki, ale również zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas mali i duzi mieszkańcy wsi Kruzy z panią Sołtys, Moniką Kajetaniak na czele, podopieczni Ośrodka Kuratorskiego w Biskupcu, a także kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolnie, pan Piotr Duda i pani Monika Adamelak, asystent rodziny w GOPS w Kolnie. Uczestnicy ochoczo zabrali się do pracy, by zdążyć skorzystać z każdego stoiska. Mieli możliwość wykonania stroika z gałązek świerkowych, choinki z pierniczków, kartki świątecznej ozdobionej techniką scrapbooking, bombek czy innych ozdób choinkowych oraz bałwanków-skaretków, które szczególnie przypadły do gustu panu Piotrowi i pani Monice.