slider

Starostwo Powiatowe w Olsztynie włącza się do 20. Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej w naszym województwie przez Bank Żywności w Olsztynie. Choć w całej Polsce akcja została zaplanowana na weekend 25-27 listopada, w holu urzędu kosz na produkty spożywcze został wystawiony już we wtorek 22 listopada. Zachęcamy wszystkie osoby załatwiające sprawy w starostwie, a także mieszkańców Olsztyna, którzy codziennie przechodzą w pobliżu, o włączenie się do akcji. Wystarczy podczas zakupów w sklepie spożywczym nabyć kilka produktów więcej i włożyć je do specjalnych koszy. Produkty, które najbardziej pomogą osobom potrzebującym to: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, konserwy, mąka, bakalie oraz słodycze.

Bank Żywności organizuje akcję już po raz dwudziesty. Co oznacza dla nas ten jubileusz? To, że się udało. Zbiórka stała się tradycją, rytuałem pomagania. I przez to czujemy się bardzo zobowiązani, bo ludzie nam zaufali, otworzyli przed nami serca – podkreśla Marek Borowski, Prezes Banku Żywności w Olsztynie. – To, co najważniejsze w zbiórce, to możliwość podzielenia się z potrzebującymi tym, co kupujemy. Ten odruch dzielenia się jest czymś najpiękniejszym i najbardziej naturalnym – dodaje.

 

Więcej na stronie Powiatu Olsztyńskiego pod adresem:

>> Świąteczna Zbiórka Żywności w Starostwie <<