W dniu 12 października 2016r. miało miejsce spotkanie Wójta Gminy Kolno z Panią prof. Agnieszką Jaszczak w sprawie z zagospodarowania przestrzeni publicznej Gminy Kolno  i możliwości ewentualnej współpracy Gminy Kolno z Katedrą Architektury Krajobrazu i Agroturystyki UWM w Olsztynie.

Agnieszka Jaszczak jest pracownikiem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od 2002 r., a także guest researcher na Uniwersytecie w Getyndze (Niemcy) i Aleksandras Stulginskis University w Kownie (Litwa). Członkini włoskiego Stowarzyszenia Acart (San Gemini), działającego na rzecz popularyzacji sztuk artystycznych oraz międzynarodowego Instytutu Le NOTRE, zajmującego się architekturą krajobrazu. Stopień doktora otrzymała w 2005, zaś doktora habilitowanego w 2013. Zajmuje się badaniami w zakresie architektury krajobrazu oraz tożsamością miejsca. W 2008 r. wyróżniona przez pismo POLITYKA nagrodą dla młodych naukowców. Jest autorką ponad 100  prac naukowych, kilkudziesięciu opracowań projektowych, a także kilku wystaw w kraju i zagranicą. Odbyła wiele staży naukowych, m.in. w Niemczech, Finlandii, Danii, Czechach, Włoszech, Szwajcarii, Iranie, Rosji, Turcji, RPA, Namibii, W. Brytanii, na Litwie i Słowacji. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na podróże, które stają się inspiracją do fotografowania i tworzenia.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/898-a-jaszczak#sigProIdf550b7b15e