Obrady XV sesji rozpoczęto od Uczczenia minutą ciszy pamięci Radnego Gminy Kolno Śp. Jerzego Zalewskiego.

Wysłuchano sprawozdań przybyłych Gości:

Pan Wiesław Żabiński - Kierownik Zakładu Budżetowego Związku Gmin "Ekowod"

Pani Halina Kaszubowska - Kierownik Filii w Biskupcu Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego

Pan Robert Stangreciak - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu

Pan Łukasz Jasiński - Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniszej nr 3 w Biskupcu

oraz podjęto następujące uchwały:

1. Informacja o działalności Zakładu Budżetowego Związku Gmin Ekowod na terenie Gminy Kolno.
  2. Informacja na temat bezrobocia w Gminie Kolno w 2015r.
  3. Informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Kolno w roku 2015.
  4. Informacja o stanie ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Kolno w roku 2015.
  5. Raport z wykonania w 2015r. Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Kolno.
  6. Raport z wykonania w 2015r. Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Kolno.
  7. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie przyjęcia zadań z zakresu administracji rządowej, dotyczących utrzymania grobów i cmentarzy wojennych.
  8. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kolno na lata 2016-2027.
  9. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno zmieniającej uchwałę w sprawie Budżetu Gminy Kolno na 2016r.
  10. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego na 2017 rok.
  11. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie aktualizacji Planu Odnowy Miejscowości Kruzy na lata 2009 – 2020.
  12. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie aktualizacji Planu Rozwoju Miejscowości Kruzy na lata 2006 – 2020.
  13. Podjęcie Uchwały Rady Gminy Kolno w sprawie porozumienia z Powiatem Olsztyńskim w sprawie Przebudowy drogi gminnej nr 166006N w msc Kruzy, gm. Kolno i Modernizacji drogi powiatowej 1436N od miejscowości Tejstymy (DK51) do miejscowości Kruzy, gm. Kolno