Miło jest nam poinformować, że w dniu 16 czerwca 2023 r. Wójt Gminy Kolno Piotr Szulc podpisał umowę z Województwem Warmińsko-Mazurskim reprezentowanym przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i Członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwię Jaskulską na Zakup strojów ludowych do Gminnego Ośrodka Kultury w Kolnie filii w Bęsi pn. „Centrum Kultury w Bęsi” w ramach przyznanej pomocy finansowej przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2023 r. W ramach zadania zaplanowano zakup strojów ludowych składających się z bluzek, spódnic, chust i korali, które umożliwią prezentację Koła Gospodyń Wiejskich w Bęsi podczas wydarzeń kulturalnych, świąt i uroczystości oraz zwiększą poziom zaangażowania mieszkańców w życie wsi.

Zgodnie z umową Nr OW-II.3031.102.2.2023 Gmina otrzymała pomoc finansową w formie dotacji celowej ze środków budżetu Województwa w wysokości 8 000,00 zł.