16 stycznia 2023 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolnie mieli okazję wziąć udział w akcji pod hasłem „Bezpieczne ferie 2023". Została ona zorganizowana przez strażaków ochotników jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Kobułt i Biskupca wraz z Policją, ratownikami Państwowego Ratownictwa Medycznego, funkcjonariuszami Lasów Państwowych oraz Wodami Polskimi i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Olsztyńskiego Starostwa nad Jeziorem Dadaj w Rukławkach.

Organizatorzy mówili o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas zabaw w trakcie czasu wolnego, w szczególności bezpieczeństwa na lodzie. Uczniowie mogli obejrzeć m.in. pokaz działań ratowniczych, w których ewakuowano osobę uwięzioną w przeręblu. Na uczestników festynu czekało moc atrakcji. Poza oglądaniem specjalistycznego pokazu, dzieci mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów, a także skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Mamy nadzieję, iż uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę podczas odpoczynku zimowego i nie zapomną o przestrzeganiu bezpieczeństwa swojego i innych. Życzymy bezpiecznych i udanych ferii zimowych!

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::