Pandemia zmieniła nasze życie i wpłynęła na praktycznie wszystkie jego dziedziny, świętowanie również nabrało innego charakteru. W tym roku w Gminie Kolno obchody narodowego Święta Odzyskania Niepodległości będą symboliczne.

Wszystkich Państwa, zachęcamy do wywieszenia flagi państwowej w oknach i na balkonach swoich mieszkań oraz domów, włączenia się do wspólnego ogólnopolskiego śpiewania polskiego hymnu (link do słów poniżej), lektury książek poświęconych tematyce odzyskania niepodległości oraz rodzinnych rozmów podczas uroczystego obiadu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, jak też z ogromnego szacunku do pracy ponad siły pracowników służb medycznych, gorąco prosimy o pozostanie w tym dniu w swoich domach, ciesząc się obecnością najbliższych. W imieniu wszystkich mieszkańców, z zachowaniem zasad sanitarnych, władze samorządowe Gminy Kolno po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym, złożą kwiaty przy pomniku na Placu Pojednania i Nadziei w Kolnie

Wójt Gminy Kolno
/-/ Piotr Szulc