W dniu 12 października 2021 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom XXV edycji konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2021″ organizowanego przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. Miejscowość naszej gminy Wysoka Dąbrowa została wyróżniona i uplasowała się na 18 miejscu. Wieś została uhonorowana dyplomem i  promesą na kwotę 750 zł.

Mieszkańcy wspólnymi siłami zadbali o wizerunek i estetykę wsi. Poprawili zagospodarowanie miejsc użyteczności publicznej między innymi takich jak teren pod plac zabaw czy działek przy świetlicy wiejskiej. We wsi pojawiły się m.in. kolorowe ozdobne elementy drewniane, schronienia dla jeży i ptaków, posadzono kwiaty i krzewy.

Jest mi niezmiernie miło, że praca i wysiłek naszych mieszkańców została doceniona. Szczególnie dziękuję Panu Sołtysowi Krzysztofowi Białasiewicz, Radnej Pani Jolancie Białasiewicz oraz wszystkim mieszkańcom za poświęcony czas, trud, mobilizację i nakład pracy jaki został włożony na rzecz lokalnej społeczności.

Piotr Szulc

Wójt Gminy Kolno