8 czerwca 2019 r. plac rekreacyjno-sportowy w Kolnie wypełniony był licznymi atrakcjami dla całych rodzin. Rozpoczęliśmy obchody charytatywnym „Biegiem po Dorotę”, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy festynu. Program artystyczny przepełniony był mnóstwem występów młodych artystów, w tym :

- dzieci z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno -

Wychowawczego w Kruzach

- dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lutrach

- dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kolnie oraz z Filii w Bęsi

- dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kolnie

- dzieci z GOK w Kolnie

Oprócz przepięknych przedstawień, występów i tańców odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt.

„ Dobre relacje w mojej rodzinie’. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Gorącą atmosferę tego dnia ochłodzili nam Strażacy pokazem z chłodnej wody, a Policjanci pilnowali oczywiście naszego bezpieczeństwa oraz przedstawili swój sprzęt techniczny. Na placu dzieci mogły uczestniczyć w zabawach organizowanych przez wolontariuszy „Ogień w szopie”, kąciku plastycznym dla maluszków oraz kąciku malowania buziek.

6 rodzin wzięło udział w Turnieju Rodzin zorganizowanym przez pracowników GOPS w Kolnie. Nagrody były fantastyczne! Basen, grill, namioty, materace i inne. Z całego serca dziękujemy raz jeszcze uczestnikom oraz oczywiście załodze GOPS Kolno.

Nie da się pominąć przepysznych stoisk gastronomicznych: Rady Rodziców, PSKOEW w Kruzach, Sołectwa Tejstymy, Przedszkola Samorządowego w Kolnie i w Bęsi, Klasy VII Szkoły Podstawowej w Kolnie. Dziękujemy !

Obchodom Dnia Rodziny towarzyszyła inicjatywa szkolnego Klubu Wolontariatu w Kolnie – zbiórka na rzecz byłej uczennicy Szkoły Podstawowej w Kolnie, która uległa wypadkowi. Oprócz symbolicznego biegu dla Doroty, był również kiermasz oraz licytacje, z których łączny dochód został przeznaczony na dalszą rehabilitację Doroty. Z całego serca trzymamy kciuki za powrót do zdrowia Dorki i życzymy wszystkiego najlepszego.

Nie byłoby tych wszystkich atrakcji, stoisk, zabaw i programu gdyby nie wszyscy współorganizatorzy oraz sponsorzy :

Gmina Kolno, GOPS Kolno, Szkoła Podstawowa w Kolnie,Szkolny Klub Wolontariatu, Przedszkole Samorządowe w Kolnie z Filią w Bęsi, Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, Biblioteka Publiczna Gminy Kolno z Siedzibą w Lutrach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lutrach, Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego Fosa w Olsztynie, Sołectwo Tejstymy, Straż Pożarna w Biskupcu, OSP Kolno, Posterunek Policji w Kolnie, Radna Powiatu Olsztyńskiego P. Ewa Dutka, Gminny Ośrodek Kultury w Kolnie, Transcom Worldwide Poland, Restauracja pod Klonem, Manor Hotel.

Z tego miejsca pragniemy wszystkim zaangażowanym, wymienionym i niewymienionym gorąco podziękować. Wasza wspólna praca zaowocowała fantastyczną zabawą. Dziękujemy!

Do zobaczenia za rok :)