Jesteśmy jedną z placówek z Warmii i Mazur, która otrzymała certyfikat „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”, który przyznał Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty. We wtorek 4 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się wręczenie nagrody i wyróżnienia. W podsumowaniu trzynastej edycji konkursu wziął udział m.in. Wojciech Cybulski – Warmińsko - Mazurski Wicekurator Oświaty. Głównym założeniem konkursu „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU” była integracja społeczności szkolnej wokół działań na rzecz środowiska przyrodniczego, a także podejmowanie licznych inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Zadania, które realizowaliśmy stały się motywacją do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań podnoszących efektywność i atrakcyjność pracy w zakresie ekologii, poszanowania zasobów środowiska i zrównoważonego rozwoju. Certyfikat przyznawany jest na okres trzech lat. Nie oznacza to jednak, zaniechania inicjatyw z zakresu ekologii.