W niedzielę 2 września 2018 r. w Kolnie odbyły się obchody jednej z najważniejszych uroczystości w Gminie Kolno i najpiękniejszych polskich tradycji - Gminnego Święta Plonów. Szczególne słowa podziękowania kierujemy w tym miejscu do księdza Proboszcza Parafii Kolno Jerzego Waresiaka oraz Proboszcza Parafii Unikowo Jóżefa Bacha za celebrowanie Mszy świętej.

Mieliśmy zaszczyt gościć:

-        Panią Urszulę Pasławską – Posła na Sejm RP

-        Panią Wiolettę Śląską-Zyśk – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

-        Pana Marcina Kuchcińskiego – Członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

-        Pana Jana Heichela – Prezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

-        Pana Tomasza Didjurgeita – Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu

Starostami tegorocznych Dożynek byli Państwo Małgorzata i Grzegorz Oleszkiewicz z Kolna. Wójt Gminy Kolno Pan Henryk Duda skierował do Rolników słowa najwyższego uznania oraz podziękowania za owoce Ich ciężkiej pracy, wysiłek i zaangażowanie.

Pogoda była równie promienna jak Nasze humory. Nie zabrakło licznych atrakcji i zabaw. Odbyły się konkursy z wiedzy o Gminie Kolno oraz z wiedzy rolniczej, zawody siłaczy, mecz w siatkówkę o Puchar Wójta Gminy Kolno oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy Dożynek mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w Fotobudce, skosztować pieczonego dzika ufundowanego przez Akademickie Koło Łowieckie „Darz Bór” w Olsztynie i Przewodniczącą Rady Gminy Kolno Panią Krystynę Krasuską oraz skorzystać z symulatora „dachowania” samochodu. Dzięki Policjantom z Komisariatu Policji w Biskupcu można było zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem policyjnym.

Raz jeszcze najserdeczniej dziękujemy Wszystkim, którzy uświetnili ten niedzielny czas: Węgojskiej Stróżce, Grupie Artystycznej z Czerwonki „Warmińska Kuźnia”, Chórowi Ursynowia Cantabile Ursynowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy SGGW w Warszawie, Wokalistom z GOK w Kolnie, Animatorowi Taka Impreza, Zespołowi The Dmoks oraz Gwieździe wieczoru – Bartoszowi Abramskiemu.

Z całego serca dziękujemy również naszym Sponsorom i Współorganizatorom imprezy:

- Bank Spółdzielczy w Biskupcu

- Bank BGŻ BNP Paribas w Biskupcu

- Zakłady Mięsne „Warmia” w Biskupcu

- „Paluzy” Sp. z o.o.

- Zakład Usług Roman Trejchel Sp. z o.o.

- Mieczysław Ruciński - Usługi Transportowe w Lutrach

- Agrolok Sp. z o.o. z siedzibą w Lutrach

- Stacji Paliw Huzar w Biskupcu

- Akademickie Koło Łowieckie „Darz Bór” w Olsztynie

- Pani Krystynie Krasuskiej Przewodniczącej Rady Gminy Kolno

- Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej w Olsztynie

- Pani Poseł Urszuli Pasławskiej

- Państwu Iwonie i Zbigniewowi Czaplijewskim

- Państwu Stelmaszczyk z Kominek

- Państwu Jolancie i Krzysztofowi Przybylskim.

- Szkole Podstawowej w Kolnie

- Stowarzyszeniu „ Moje miejsce Kolno” oraz Sołectwu Kolno

- Radnej Gminy Kolno Elżbiecie Nowak za piękny chleb dożynkowy

- Hurtowni Wipsór z Biskupca

- Hurtowni Max z Biskupca

- Hurtowni Caro z Biskupca

 

Drodzy Mieszkańcy Gminy Kolno, Drodzy Goście! Do zobaczenia za rok!!!

 

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://kolno-gmina.pl/mieszkancy/aktualnosci/1506-to-byly-piekne-dozynki#sigProId11e77557f5