W dniach 26.05.2018 – 3.06.2018 w ramach wymiany polsko-niemieckiej pietnaścioro uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Agatą Kowalską i p. Justyną Sokołowską udało się w podróż do Belm.

     Od niedzieli do czwartku naszą bazą noclegową był Osnabrueck. Następnie 2 dni spędziliśmy nad jeziorem w Alfsee. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Zwiedziliśmy Belm, kilkakrotnie byliśmy w szkole, poznając nieco inne zasady funkcjonujące w szkołach niemieckich, byliśmy z wizytą u burmistrza Belm w ratuszu, poszalelismy sobie na zjeżdżalniach podczas pobytu na basenie, zwiedziliśmy również Osnabrueck, który jest miastem nieco większym od Olsztyna, poznaliśmy także mieszkańców ZOO, wspinaliśmy sie w parku linowym w Nettetal, mieliśmy wspólną dyskotekę. Spedzając czas nad jeziorem, graliśmy w siatkówkę, w piłkę nożną, kąpaliśmy się – jednak niezapomnianą chwilą była dla nas nauka pływania na nartach wodnych – dla niektórych było to więcej niż "do trzech razy sztuka" :). Nasz pobyt zakończyliśmy wspólnym grillem.

       Szkoda, że czas ten tak szybko umknął; będą to dla nas niezapomniane chwile. Mamy nadzieję, że przyjaźnie, jakie już utrwaliliśmy, przetrwają.